Why the Biggest “Myths” About Fashion May Actually Be Right

Gaziantep Seçim Sonuçları

A

31 Mart Gaziantep yerel seçim sonuçları partilerin oy oranları haberimizde yer alacak. 31 Mart 2019 Gaziantep son dakika seçim sonuçları ve oy oranları açıklandı mı? Gaziantep 2019 yerel seçim sonuçları son dakika gelişmelerini haberimizden güncel olarak takip edebilirsiniz. Peki Gaziantep ve ilçelerinde hangi parti kazandı? Seçim sonuçları açıklandığı zaman resmi sonuçlar sitemizde yer alacak. 31 Mart Gaziantep yerel seçim sonuçları ve tüm detaylar haberimizde olacak..

31 Mart 2019 Gaziantep yerel seçim sonuçları ve son dakika gellişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz. Gaziantep seçim sonuçları, 31 Mart 2019'da da yakından takip ediliyor. Gaziantep yerel seçim sonuçları oy oranlarında hangi parti önde? Gaziantep yerel seçim sonuçları açıklandığı anda haberimizde olacak son dakika sonuçlarını saniye saniye takip edebilirsiniz. Gaziantep kentinin yerleştiği coğrafi alanın, ilk uygarlıkların doğup geliştiği Mezopotamya ve Akdeniz arasında yer alması, ayrıca güneyden ve Akdeniz'den gelip doğuya, kuzeye ve batıya giden yolların kavşağında oluşu ilin geçmişinin çok renkli olmasını sağlamış, bu sebeple tarih öncesi çağlardan beri kitlelerin barınma sahası ve uğrak yeri olmuştur.

31 MART GAZİANTEP SON DAKİKA SEÇİM SONUÇLARI

Gaziantep yerel seçim sonuçları açıklandığı anda haberimizde olacak son dakika sonuçlarını saniye saniye takip edebilirsiniz.

GAZİANTEP SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ (SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANINCA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ)

GAZİANTEP AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATMA ŞAHİN KİMDİR?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Babası Mustafa Kıymık, annesi Perihan Kıymık'tır. İlkokulu İstiklal İlkokulunda, lise öğrenimini Kız Lisesi'nde tamamladıktan sonra İTÜ'den Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra özel bir firmada İşletme Mühendisi olarak görev almış, seneler boyunca İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır.

Evli olan ve iki çocuğa sahip olan Fatma Şahin, 2001 senesinde AK Parti Gaziantep İl Kurucu üyesi olmuştur, 2002 yılı seçimlerinde Gaziantep milletvekili seçilmiştir. 22. 23. ve 24. Dönem Gaziantep milletvekilliği görevini üstlenmiştir. 2007 senesinde Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon'unda görev yapmıştır.

Fatma Şahin, 6 Temmuz 2011 yılında açıklanan 61.Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev almıştır. Yürüttüğü bakanlık görevinden 26 Aralık 2013 tarihinde ayrılıp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 54,7%'lik oy oranıyla seçilerek, Türkiye'nin İlk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olarak göreve başlamıştır.

31 MART YEREL SEÇİMLERİ OY NASIL KULLANILIR?

Sandık başkanından pusula ve zarfı alırken, yazılı veya evet mührü yazılmış olmadığını kontrol edin. Tarafınıza görevliler tarafından verilecek stampa ve mühürle oy vermek için kullanılan paravanın arkasına geçin ve kimi istiyorsanız, o parti ya da bağımsız adayın isminin altındaki yuvarlak boşluk alana bastırın. Net şekilde çıktığını gördükten sonra mürekkebin kurumasını bekleyin ve mührün geldiği yer dışarıda kalmayacak şekilde, düzgünca katlayarak, zarfa yerleştirin. Paravandan çıkın ve oyunuzu sandığa atın.

OY PUSULASINI YIRTMAYIN

Sandığın ait olduğu seçim çevresinden başka bir seçim çevresi için düzenlenmiş oy pusulaları da geçerli kabul edilmeyecek. Ayrıca bütünlüğü bozacak şekilde yırtılmış veya koparılmış, üzerinde evet ya da tercih mührü dışında veya bu mühürler yerine herhangi bir özel işaret, isim, imza kaşesi, mühür veya parmak izi basılan, üzerinde yer alan siyasi partilere veya bağımsız adaylara ait bölümleri belirgin şekilde karalanmış, çizilmiş veya işaretlenmiş olan oy pusulaları da geçersiz sayılacak.

SADECE ZARF VE OY

Yüksek Seçim Kurulu, zarfın içinde el ilanı, broşür ya da özel bir işaret, yazı, şekil taşıyan kağıt veya işaret amacı taşıyan herhangi bir madde çıkması halinde, bu zarftan çıkan oy pusulaları hesaba katılmayacak. Zarfların açılması veya oyların okunması sırasında oy pusulasının yırtılması, bütünlüğü bozulmaksızın bir kısmının kazaen yırtılması durumunda oylar geçerli sayılacak. Herhangi bir şekilde lekelenmiş olup da bunun özel olarak işaret koymak amacıyla yapılmadığının anlaşılması durumunda, bu oy geçerli kabul edilecek.